Taylan Bebeğin Doğum Günlüğü

Taylan Bebeğin Doğum Günlüğü

Aylardan Eylül, öğlene yakın bir saatte telefonum çaldı. Kasım ayında oğlunu Dünya’ya getireceğini, doğum fotoğrafçısı aradığını, paketler ve çekim süreci hakkında bilgi almak istediğini söyledi ve bende detaylı bir şekilde paketleri, çekim sürecini ve albümleri anlattım.Doğum öncesi, doğum anı ve doğum sonrası olmak üzere 3 aşamalı bir çekim için anlaştık.

Hamilelik çekiminde  farklı,konseptli bir çekim istediğini söyledi; uçuş uçuş tüller, doğal bir mekandı istediği.  Ertesi gün çekim yapmaya karar verdik, bende  son hazırlıkları yaptım, eksikleri tamamladım, çekim mekanı olarakta Belgrad Orman’ında karar kıldık ve ertesi gün çekim için buluştuk. Enerjisi yüksek, harika insanlardı Kahraman ailesi çok keyifli ve verimli bir hamilelik çekimi gerçekleştirdik.Eve geldiğimde fotoğraflara göz atıp hemen paylaşmak için sabırsızlanıyordum.
 İşte hamilelik fotoğrafları;
Hamilelik fotoğrafları
Normal doğum planladıkları için doğum süreci boyunca devamlı iletişim halindeydik, Birgün doktor kontrolünden sonra beni aradı ve Suda doğum yapabiliceğini söylediğinde beni müthiş bir heyecan sardı, bu benim ilk Suda doğum çekimi deneyimim olucaktı.
13 Kasım sabahı telefonum çaldı, ‘Gamze bebek geliyor, hastaneye gidiyoruz biz’. Hemen hazırlandım ve evden çıktım, 11.00 ‘da hastanede oldum, odaya çıktığımda müthiş heyecanlı bir anne vardı karşımda. Odada doğum öncesi son pozları aldık. Taylan gelmek için sabırsızlanıyordu artık, normal doğum sürecinde, kadınların ne kadar güçlü olduklarına, ne kadar kutsal olduklarına bir kez daha şahit oluyorum. Meltem hanım’da takdir edilesi bir kadın Sabah 5.30’dan 16:48’e kadar sancı çekti. Yoğun gelen sancılar üzerine havuz hazırlandı,Su sancılarını biraz olsun aldı ve rahatladı. Doğum süreci boyunca yanında olan eşi Engin bey en büyük destekçisiydi, her an sıkı sıkı tutuyordu eşinin ellerini, aradaki bağ, sevgi gücü muhteşemdi. Normal doğumun daha uygun olduğunu söyleyen doktorlar, son ana kadar suda kalmasının daha iyi olacağı söyledi. Artık son dakikalarda normal doğum için hazırlandılar. Saat 16:48’de Taylan gözlerini Dünya’ya açtı. Saatlerce sancı çeken annesi  bebeğine sarılarak tüm acısını unutmuştu.
İşte doğum fotoğrafları;
dogum fotograflarıdogum fotografları
5
Taylan bebeğin yenidoğan çekimi  için yeni aksesuarlar, yeni konseptler tamamlandı ve 8. gününde yeniden Taylan ile birlikteydik. Çekim boyunca biraz huysuzlansada çok fazla karşı koyamadı ve uyumaya başladı bizde harika fotoğraflarını çektik,
İşte yenidoğan fotografları;
yenidogan fotografları
Ailenin sevincini, mutlululuğunu paylaşmak harika bir duygu bu sebepten doğum fotoğrafçılığı çok özel bir alandır.
Taylan bebek ve ailesine bol huzurlu, sağlıklı  mutlu nice güzel yıllar olsun. 🙂

Filled Under : Blog , Doğum , Doğum Fotoğrafçısı

Yorum yazmak için lütfen giriş yapın.