Doğum Fotoğrafçısı

Doğum Fotoğrafçısı

Yenidoğan fotoğrafçılığı, doğum fotoğrafçılığının farklı bir parçasıdır. Bebeklerle ailelerle yapılan diğer çekimlere nazaran da fazla titizlik gerektiren bir yanı var kesinlikle. Yenindoğan çekimi, yetişkin insanlarla sözlü iletişim kurarak anlaşabilmenin tam tersine hiç konuşmadan enerji alışverişi ile kurulan bir iletişim çeşidi ile gerçekleşiyor. Bebeklerle fısıldayarak, tensel temas gerçekleştirerek hissederek iletişim kurma sahası.

Yenidoğan çekimleri ilk etapta ister istemez aileleri biraz ürkütür. İnternet üzerinde, değişik şapkalı giysili bebekleri gördüklerinde çok beğenen, ancak işin arka planının nasıl olduğunu bilmedikleri için endişelenmeleri olasıdır. Acaba bebeğim üşür mü, rahatsız olur mu şapkalar örtüler temiz mi alerji yapar mi vs., vs. düşünceler.
Çocuk gelişimi ve alanında eğitimini tamamlamış ve pedagoji bilgisine sahip  biri olarak öncelikle bebeklerin dilinden anladığımı söyleyebilirim. Yeni doğan çekimleri sırasında bebeğiniz hiçbir şekilde üşümez, hasta olacak durumlara maruz bırakılmaz, en ufak bir yerine zarar gelmez ( çünkü o bize emanet 🙂 ),mikrop kapmaz (materyallerimizin steril olmasına özen veririz) gün içinde defalarca yaptığı gibi elbette ağlar, aç kalmaz, uykusuz kalmaz, verdirilen pozlardan rahatsızlık duymaz,
Ve bizde küçük meleğinizin en saf en masum karelerini yakalayarak ölümsüzleştiririz.
IMG_6431IMG_6480Doğum fotoğrafıdoğum fotoğrafları

 

 

 

 

Doğum Fotoğrafçısı Gamze Demir

 

 

 

 

Filled Under : Blog , Doğum

1 Yorum


    • NURAN KAYA
    • Aralık 29, 2014
    • Cevap
    • Cancel Reply

    Başarıları’nın devamını dilerim…

Yorum yazmak için lütfen giriş yapın.